Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

Depilacja laserowa CENNIK

Depilacja laserowa
Obecnie w naszej klinice do depilacji laserowej stosujemy dwa systemy laserowe. Są to stosowany już wcześniej Laser LightSheer ET oraz nowszy system Primelase. Laser Primelase jest udoskonaloną wersją systemu LightSheer a jego przewaga polega przede wszystkim na większej końcówce zabiegowej co bezpośrednio przekłada się na szybkość wykonywania zabiegu a dzięki ulepszonemu systemowi chłodzenia skóry, zabiegi są również mniej bolesne. Poza tym oba systemy to lasery diodowe dużej mocy, operujące długością fali 800 nm o potwierdzonej, wysokiej skuteczności. W tym momencie należy jednak dodać, iż oprócz nowoczesnego lasera odpowiedni dobór parametrów zabiegu, technika, staranność i dokładność wykonania zabiegu mają zasadniczy wpływ na jego skuteczność.

Skuteczność depilacji laserowej

Depilacja laserowa
Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera - pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę - zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując zniszczenie włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu tzw. anagenu. Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów - faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są "nieme" na działanie lasera. Czas trwania poszczególnych faz jest różny dla różnych okolic ciała. Warunkuje to potrzebę minimum czterech zabiegów (zazwyczaj 4-5), powtarzanych w odstępach 4-12 tygodniowych w zależności od okolicy. Z naszych obserwacji wynika, iż po wykonaniu serii 4-5 zabiegów porost włosów zostaje zahamowany na okres 2-5 lat. Następnie włosy zaczynają powoli odrastać, są jednak cieńsze, jaśniejsze, o wiele rzadsze - tym samym mniej widoczne i rosną znacznie wolniej. Wykonanie w tym okresie pojedynczego zabiegu przypominającego pozwala utrwalić efekt depilacji.

Przeciwwskazania do zabiegów depilacji laserowej

* leki i zioła fototoksyczne i fotoalergiczne to w szczególności:
- kremy lub maści z Vit. A, retinoidami np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A
- leki doustne z retinoidami np. Roaccutane, Izotek, Aknenormin
- antybiotyki z grupy tetracyklin
- zioła: dziurawiec i nagietek

Zażywając jakikolwiek leki zawsze należy o tym powiadomić lekarza podczas konsultacji przed zabiegami.

Postępowanie przed zabiegiem depilacji laserowej

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, najpóźniej do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:

- myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
- nie stosować mydła, spirytusu i wszelkich środków zawierających spirytus (dezodorantów i antyperspirantów - jeśli depilacja dotyczyła pach),
- stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen,
- delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
- nie stosować leków i ziół fotouczulających (dziurawca, nagietka).

Skutki uboczne i efekty niepożądane