Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

Badania dermatoskopowe

Jest to badanie mikroskopowe powierzchni skóry umożliwiające obserwację w powiększeniu i ocenę struktur barwnikowych na poziomie naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Badanie dermatoskopowe ma ocenić czy badana struktura jest zmianą barwnikową (melanocytową), a jeśli tak, to czy jest łagodna, podejrzana, czy złośliwa. Badania dermatoskopowe stanowią bardzo ważną część działań profilaktycznych. Wcześnie wykryty czerniak jest bowiem uleczalny w 100%.

Badania wykonywane są przy pomocy nowej generacji videodermatoskopu komputerowego DermoGenius ultra opracowanego przez zespół naukowców z Instytutu Max-Planck oraz Kliniki Dermatologicznej Uniwersytetu Regensburg. System umożliwia bardzo dokładną ocenę znamion. Rozszerzona reguła ABCD pozwala na ocenę w sumie 8 parametrów, które są zwizualizowane na monitorze komputera. Trafność diagnozy wynosi powyżej 90%. Zaletą systemu jest fakt iż cyfrowe zdjęcia znamion zostają zapisane w kartotece pacjenta i mogą być porównane w badaniu kontrolnym.

Badaniu temu powinny się poddawać regularnie (tzn raz na pół roku) osoby z grupy podwyższonego ryzyka rozwoju czerniaka skóry tj.: Koniecznie powinna zostać przebadana zmiana, która zaczyna zmieniać się i posiada następujące cechy: