Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest preparatem przeznaczonym do korekcji zmarszczek oraz modelowania ust i twarzy. Preparat używany do zabiegu to syntetyczny, specjalnie stabilizowany kwas hialuronowy, który wypełnia zmarszczkę i nie ulega od razu rozkładowi, ale utrzymuje się w niej dłuższy czas. Kwas hialuronowy jest bezpieczny, ponieważ jest również naturalnym składnikiem skóry.

Produkt nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie istnieje ryzyko przenoszenia chorób między gatunkami czy wywołanie reakcji alergicznej u pacjentów uczulonych na pospolite pokarmy, takie jak mięso kurczaka, jaja lub ryby. Zastosowanie tych preparatów nie wymaga przeprowadzenia żadnych testów wstępnych i pozwala na natychmiastowe wykonanie zabiegu. Preparaty kwasu hialuronowego mają postać przezroczystego żelu umieszczonego w jednorazowej, gotowej do użycia strzykawce. Niezmiernie ważne jest to, że preparaty te dają efekt długotrwały, ale nie permanentny na całe życie. Po całkowitym wchłonięciu żelu nie pozostaje po nim w tkance żaden ślad. Jest to również gwarancją bezpieczeństwa tych preparatów.

Cząsteczki żelu danego preparatu są wchłaniane tak wolno, że jest wystarczająco dużo czasu na podjęcie decyzji o dokonaniu zabiegu uzupełniającego. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.

Preparat dostępny jest w różnych gęstościach i różnych producentów: Restylane, Restylane Fine Lines, Perlane, Sergiderm, Matridex.

Gęstość dobierana jest w zależności od potrzeb:

- Gęstość standardowa służy do wypełniania płytkich zmarszczek, np. kurzych łapek, zmarszczek wokół ust.
- Preparat gęściejszy przeznaczony jest do korekcji zmarszczek na czole, między brwiami i zmarszczek na policzkach.
- Natomiast najgęstszy żel likwiduje głębokie, szpecące fałdy biegnące od nosa do warg.

Warto wiedzieć: Po zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępują.