Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

Lipoliza iniekcyjna

bezkrwawa alternatywa dla liposukcji

Zbędny tłuszcz po prostu rozpuścić zastrzykiem - fascynujący pomysł, który po raz pierwszy został zrealizowany w 1995r. przez brazylijską Dr. dermatolog Patricia Rittes. Opracowała ona metodę bezpośredniego wstrzyknięcia fosfatydylocholiny (płynna lecytyna) w niechcianą tkankę tłuszczową. Sam preparat jest znany w medycynie od dawna. Stosowany jest do ochrony wątroby oraz do redukcji zawartości tłuszczu w krwi. Z zastosowaniem fosfatydylocholiny przeprowadzono już wiele tysięcy zabiegów na całym świecie i do chwili obecnej nie stwierdzono żadnych poważnych skutków ubocznych. Preparat został uznany za całkowicie bezpieczny.

Terapia

Zabiegi lipolizy przeprowadzane są 2 - 5 razy w zależności od oczekiwań pacjenta w odstępach ok 3 - 6 tygodniowych. Preparat jest wstrzykiwany bezpośrednio w strefę problemu. Po każdym zabiegu po ok 3 tygodniach obserwuje się efekt redukcji tkanki tłuszczowej. Zabiegi przeprowadza sie etapami. Nie można podać jednorazowo zbyt wiele preparatu. Zabieg jest średniobolesny. Znieczulenie jednak nie jest wymagane. Po zabiegu występuje przejściowe zaczerwienienie, obrzęk i nieznaczne dolegliwości bólowe. Po kilku dniach dolegliwości te jednak mijają. Szanse na dobry wynik są zależne od strefy poddanej zabiegowi i oczekiwań pacjenta z reguły ok 80% pacjentów jest bardzo zadowolona z wyników terapii. W tym miejscu należy podkreślić, iż nie jest to odchudzanie w pełnym tego słowa znaczeniu. Lipoliza to miejscowe usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej stanowiącej problem estetyczny w konkretnym miejscu.

Jakie miejsca nadają się do zabiegu lipolizy

Nie wszystkie miejsca nadają się do lipolizy. Zabiegi stosuje się do następujących okolic:

- podbródek
- pośladki
- ramiona
- biodra
- brzuch i podbrzusze
- uda zewnętrzne, wewnętrzne
- partie pleców (tzw. boczki)

Jeszcze raz podkreślamy, że zabiegi lipolizy nie nadają się do ogólnej redukcji wagi, a jedynie do miejscowego stosowania w celu uzyskania efektu estetycznego