Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

Peelingi

Peelingi zwane inaczej eksfoliacją są to zabiegi dzięki którym dochodzi do złuszczania naskórka na różnych poziomach w zależności od rodzaju preparatu i intensywności zabiegu, który jest dostosowany do stanu skóry. Peelingi stosowane są w leczeniu skóry łojotokowej, trądzikowej, ze zmianami potrądzikowymi jak blizny i przebarwienia, zaburzeniach rogowacenia . Zabiegi te służą także przy odpowiednio dobranym preparacie poprawieniu stanu i wyglądu skóry, do regeneracji, skóry starzejącej się , zwiększeniu elastyczności, jędrności i napięcia ,spłycania drobnych zmarszczek, usuwania efektów fotostarzenia się, do usuwania przebarwień (rozjaśniania), poprawienia stanu skóry suchej.

Peelingi najogólniej dzielimy na: Substancjami do peelingów chemicznych są kwasy owocowe jak alfa , beta , polihydroksykwasy (takie jak kwas glikolowy, kwas mlekowy ,salicylowy), kwas trójchloroctowy czy fenol. Zabiegi złuszczające jakie proponujemy Państwu są oparte na czystych składnikach lub pod postacią specjalnych formuł peelingów jak: roztwór Jessnera, easy peel, easy phitic peel, yellow peel, blu peel, peeling migdałowy, weekend peel, alpha-beta complex. Bardzo dobre efekty uzyskuje się stosują także metodę łączoną peelingu mechanicznego - mikrodermabrazji i chemicznego-kwasów.

Peeling może być stosowany w leczeniu: Kiedy nie można: W naszym gabinecie wykonujemy między innymi następujące peelingi chemiczne:

Yellow Peel - czytaj więcej >>

Easy peel

Jest to mieszanina kwasu trójchlorooctowego, askorbinowego i cytrynowego. Zabieg przebiega w 2 etapach: W pierwszym etapie lekarz nakłada na skórę roztwór kwasów. W drugim - specjalną maskę post peel, która jest aktywnym kremem wspomagającym działanie kwasów i powodującym odnowę naskórka. W trakcie zabiegu pojawia się pieczenie, szczypanie, zaczerwienienie skóry. Pieczenie ustępuje natychmiast po zastosowaniu ww. kremu. Ok. 2-3 dni po zbiegu dochodzi do ściągnięcia i złuszczania naskórka.

Alpha & Beta Complex Gel

To związek kwasu glikolowego, rezorcyny i kwasu salicylowego do peelingów średnio-powierzchniowych. Powoduje złuszczanie pomiedzy kwasem glikolowym a kwasem trójchlorooctowym. Wsakazaniami do zabiegu są : Cera trądzikowa , Hiperkeratoza , Fotostarzenie , Melazma twarzy, dekoltu i ramion, trądzikowe zapalenie mieszków włosowych ,Odświeżenie skóry Zabieg wykonuje się w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskazań.

Blue Peel

Czyli niebieska maska lub chemabrazja kolorowa Jest to peeling głęboki. Zawiera błękitny barwnik, który ułatwia lekarzowi ocenę jak głęboko zadziałał kwas TCA (trójchlowooctowy) - główny jego składnik. Stosuje się miejscowe znieczulenie. Po zabiegu skóra piecze przez kilka minut i złuszcz się przez 7-10 dni. Ze względu na niebieskie zabarwienie twarzy utrzymujące się przez cały okres złuszczania lepiej pozostać w domu. Poprawia wygląd cery tłustej, łojotokowej, z rozszerzonymi porami.

Easy phytic peel

Jest powierzchniowym peelingiem o póżnionym działaniu dla pacjentów , którzy nie życzą sobie lub nie mogą pozwolić na widoczne złuszczanie. Jest to roztwór złożony z różnych zmydlonych substancji ,takich jak np. ester nioztolu, kwas mlekowy, migdałowy i glikolowy. Inne składniki zawarte w roztworze umożliwiają stopniowe i jednocześnie kompletne działanie kwasów . Działanie peelingu polega na pogrubieniu grubości naskórka i warstwy brodawkowatej skóry właściwej, wzroście ilości polimukosacharydów, ilości i jakości włókien elastynowych i gęstości kolagenu. Wskazaniami do zabiegu są: trądzik ujednolicenie barwy skóry , przebarwienia, utrzymanie ładnego wyglądu skóry, zapobieganie starzeniu się Zabieg powtarza się co 7-10dni. Wskazane jest wykonanie ok. 10 zabiegów.

GlycoPeel

To peeling powierzchowny na bazie kwasu glikolowego z dodatkiem wybielającego kwasu kojowego i wyciągu z mącznicy lekarskiej, łagodzącego podrażnienia ekstraktu z morwy białej wzbogacony witaminami A,C, E. Peeling jest łagodny nawet przy dużym stężeniu kwasu glikolowego (70%). Zabieg jest bezbolesny. Skóra po zabiegu złuszcza się w sposób niewidoczny. Efekty widać po serii 4-6 zabiegów, które należy przeprowadzić w odstępie 7-10 dni.

Weekend Peel

Jest to średniogłęboki peeling łączący w sobie 2 metody: peeling chemiczny i mikrodermabrazję. Może być jednocześnie stosowany na twarz, szyję, dekolt, plecy i grzbiety rąk. Stosuje się roztwór chemiczny kwasu salicylowego, rezorcyny, kwasu mlekowego i undecylowego oraz proszek otrzymany z rozdrobnionych gąbek koralowych bogatych w krzem. Zabieg nie wymaga znieczulenia, trwa ok. 30 minut, skóra po zabiegu jest czerwona, póżniej czerwono-brunatna. W 3 dniu pojawia się gwałtowne złuszczanie naskórka, które przyspiesza i skraca użycie wazeliny. Okres oddziaływania złuszczającego trwa ok. 72 godziny.

Roztwór Jessnera

Jest to peeling chemiczny zawierający kombinację kwasu salicylowgo, mlekowego, rezorcyny. Działanie polega na złuszczeniu naskórka poprzez jego zniszczenie a następnie regenerację. Wskazaniami są: rogowacenie przymieszkowe, trądzik zaskórnikowy, przebarwienia, łojotok, drobne zmarszczki. Peeling jest łączony z innymi, dzieki czemu uzyskuje się bardzo dobre efekty lecznicze i kosmetyczne.

Peeling migdałowy

Wyciąg z gorzkich migdałów, jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane jest w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak trądzik, fotoaging czy nieregularne przebarwienia. Peeling kwasem migdałowym daje efekt poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Najczęstszymi wskazaniami do peelingu migdałowego są: dyschromie - melazma, hiperpigmentacje pozapalne, piegi. Zabiegi mogą być powtarzane, co 21-30 dni. Wskazaniami również są: trądzik i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, fotostarzenie skóry. Zabiegi te mogą być powtarzane, co 15-30 dni. Peeling migdałowy może być wykonywany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia hiperpigmentacji.