Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

Przebarwienia

Przebarwienia to palmy brązowawe o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, ostuda, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia pozapalne np. potrądzikowe, przebarwienia posłoneczne. Najczęściej dotyczą kobiet.

Przebarwienia obejmujące często czoło, okolice ust a niekiedy nawet prawie całą twarz, dekolt czy dłonie to zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce (zwłaszcza w okresie hormonoterapii antykoncepcyjnej czy suplementacyjnej - w okresie menopauzy). Właśnie latem wszelkie plamy, przebarwienia, piegi są bardziej widoczne, ciemniejsze i to właśnie one nie tylko przeszkadzają, ale też postarzają. Niestety aby zlikwidować je należy zadbać o to już jesienią i zimą, a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV - tzw. fotoblokerów.

Do powstania przebarwień przyczyniają się, kosmetyki, perfumy (zawierające substancje fotouczulające, alkohol), niektóre leki i zioła (np. dziurawiec), kontakt z roślinami (np. obieranie znacznej ilości selerów na świeżym powietrzu, marchew, pietruszka, limonka ), także roślinami ozdobnymi: chryzantemy, złocień, barszcz olbrzymi czy roślinami rosnącymi na łąkach - niektóre trawy, piołun, osty. Przyczyną przebarwień są również poparzenia słoneczne, zwłaszcza intensywne, mocne opalanie się na słońcu i\lub w solarium. Często powstają w miejscach stanów zapalnych na skórz, głównie przy cerze trądzikowej, skłonnej do wyprysków. Na powstawanie przebarwień narażone są również kobiety o jasnej jak i ciemnej karnacji, ale właśnie te ostatnie mają większą skłonność do powstawania przebarwień, intensywniejszych i trudniej ustępujących. Przed wybraniem leczenia ocenia się rodzaj i głębokość przebarwień, które ustala się pod lampą Wooda.

Możliwe zabiegi:


W zależności od rodzaju przebarwień wykonuje się jeden do kilku zabiegów. Możliwa jest również terapia łączona, która daje najlepsze efekty. Dodatkowym plusem terapii przebarwień jest poprawa kondycji skóry, spłycenie drobnych zmarszczek i w rezultacie odmłodzenie. Jednocześnie z zabiegami leczenie kontynuuje się w domu przez stosowanie odpowiednich preparatów wybielających.

Doboru najbardziej skutecznej metody w danym przypadku dokonuje lekarz.
Przydatne są również zabiegi kosmetyczne, które pozwalają na podtrzymywanie efektów, a jednocześnie ze względu na charakter i przebieg pozwalają na relaks.
Pamietać należy ,iż leczenie przebarwień wyklucza korzystanie ze słońca i solarium.


przebarwienia przebarwienia

przebarwienia przebarwienia