Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

Roll-Cit

ENVIRON Roll-Cit medyczny oraz kosmetyczny to urządzenia zaprojektowane przez chirurga plastycznego dr.Fernandesa z RPA, twórcę międzynarodowęj firmy kosmeceutycznej Environ.

Obecnie do najbardziej efektywnych zabiegów odmładzania skóry należy wobec większości opinii ekspertów laser. Podobnie jak głębokie złuszczanie niszczy komórki naskórka, by w głębszych warstwach skóry wywołać reakcje zapalną. Takie działanie zmusza skórę do regeneracji tkanek i do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Teraz nadszedł czas do znalezienia fizjologicznej drogi indukcji kolagenu i elastyny w skórze.

Naskórek stanowi jedyną ochronę skóry przed środowiskiem zewnętrznym, a jego grubość wynosi 0,2 mm. Dlatego nigdy nie powinnyśmy go niszczyć, chyba że ryzyko pozostawienia na skórze jest większe niż jego usunięcie. Aby odmłodzić skórę twarzy i wyglądać młodo, potrzebny jest zdrowy naskórek, a ten potrzebuje warstwę rogową by stanowić nietkniętą, nie uszkodzoną i spoistą skórę jak w przypadku skóry młodej. Warstwa rogowa broni nas przed działaniem promieni UV, jak również od szkodliwych środków chemicznych. Gruba warstwa ziarnista również ochrania nas przed promieniowaniem UV. Warstwa podstawna naskórka musi być świeża (stale się odnawiać) i atywna, gdyż może ona przechowywać nadmiar melaniny w skórze. Nasza skóra właściwa powinn składać się z grubej warstwy kolagenu i elastyny wraz z dobrym dopływem krwi. Jeśli przyjrzysz sie skórze zniszczonej słońcem pod mikroskopem, zauważysz że każda z tych funkcji została zachwiana przez zniszczenie posłoneczne. Niszczenie naskórka nie jest właściwym rozwiązaniem tego problemu. Zewnętrzna aplikacja witaminy A, antyutleniaczy oraz karotenoidy jest efektywna i bezpieczna by nadać skórze młody wygląd. Problem mało elastycznej skóry ze zmarszczkami tkwi w skórze właściwej: tam gidzie został zniszczony kolagen i z grubej warstwy kolagenu pozostła cienka warstwa. Powierzchowna aplikacja witaminy A nie spowoduję dramatycznych zmian w elastyczności skóry właściwej.

W tym celu powstał Environ(R) Roll-Cit kosmetyczny i medyczny

Environ(R) Roll-Cit Jest to ruchomy wałeczek z bardzo ostrymi, cienkimi, igiełkami, który toczony po skórze powoduje jej nakłuwanie wywołując naturalną indukcję kolagenu.

Roll-Cit medyczny służy do wykonywania zabiegów profesjonalnych przez lekarzy w klinikach medycznych. Zabieg ten jest dość drastyczny, wykonywany jest w pełnej narkozie przy asyscie anestezjologa. Przeprowadzenie zabiegu wymaga również odpowiedniego pomieszczenia zabiegowego o podwyższonej sterylności.

Roll-Cit kosmetyczny jest przeznaczony dla kosmetyczek i kosmetologów. Różni sie od medycznego tym, iż igły są krótsze i nie wbijają się w skórę tak głęboko, zabieg jest łagodniejszy, nie wymaga narkozy. Oczywiście należy się spodziewać słabszych efeków w porównaniu z zabiegiem medycznym.

Zasada działania Roll-Cit Environ(R) medycznego Environ(R) Roll-Cit medyczny kreuje w naskórku i skórze właściwej dziurki po nakłuciu igiełkami. Otworki te, o ile są odpowoednio zagęszczone na skórze, powodują lokalne uszkodzenia i krwawienie, co wywołuje rozległą reakcję w skórze właściwej. Rezultatem jest uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i nadczynności fibroplastów, które znacznie zwiększają produkcję kolagenu i elastyny.

Terapia przyrostu kolagenu w skórze powoduje: Korzyści ze stosowania terapii przyrostu kolagenu w skórze metodą Roll-Cit: