Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

Rozszerzone naczynka

Rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy, dekolcie i nogach to obecnie problem dotykający coraz większą ilość kobiet i mężczyzn. Początkowo na twarzy widoczny jest rumień, nasilający się pod wpływem emocji, a z czasem pojawią się rozszerzone drobne naczynka. Stanowią nie tylko defekt estetyczny, ale mogą być punktem wyjścia np. trądziku różowatego. Skórę ze skłonnością do rozszerzonych, pękających naczynek należy odpowiednio pielęgnować i stosować odpowiednią profilaktykę, aby nie doszło do nasilenia, i zwiększenia ilości naczynek.

Pękaniu naczynek sprzyja mróz, wiatr, gorąco, gwałtowna zmiana temperatur, emocje, słońce i alkohol. Pękanie naczynek to problem osób o skórze suchej, cienkiej, delikatnej. Ich cera ma odcień różowy, bo naczynka przebiegają bliżej powierzchni skóry. Są słabe i mało elastyczne.

Profilaktyka jest najważniejsza - po to, by zmiany te nie utrwalały się.

Jeżeli jednak naczynka są już bardzo rozszerzone, widoczne pod postacią licznych czerwonych nitek, różnej wielkości można je zamykać następującymi metodami:
W leczeniu rozszerzonych naczynek, a przede wszystkim w zmniejszaniu rumienia stosuje się zabiegi:
Bardzo dobre efekty w profilaktyce przynoszą odpowiednie zabiegi kosmetyczne z jednoczesnym stosowaniem sonoforezy lub jonoforezy.

Ważne jest również stosowanie doustnych preparatów jak i dermokosmetyków wzmacniających naczynia krwionośne zawierających np.: Vit.C, Vit.PP, wapno, wyciąg z miłorzębu japońskiego, arnikę.