Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

SpectraPeel - nowy peeling laserowy


Laser Nd:Yag Q-switch

Laser Spectra VRM

Do tej pory mianem peelingu laserowego określano jedynie ablację laserową (tzw. resurfacing) laserami CO2 lub Er:YAG (erbowo-yagowy). Lasery te powodują odparowanie tkanki na głębokość 30 - 70 mikrometrów, a więc dochodzące do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Dobrze wykonany resurfacing daje dobre rezultaty. Ponieważ jednak zabieg jest bardzo inwazyjny (przeprowadzany wyłącznie w znieczulenu anesteziologicznym) największy problem stanowią czas rekonwalescencji po zabiegu oraz stosunkowo duże ryzyko powikłań. Przez pierwszych 7-10 dni występują znaczne dolegliwości bulowe, następuje wyłączenie z życia codziennego (urlop jest konieczny). Całkowite gojenie trwa kilka, a czasem kilkanaście tygodni.

SpectraPeel jest nowym rodzajem peelingu laserowego. Do jego wykonania stosuje się laser Nd:YAG (neodymowo-yagowy) z tzw. Q-switch-em. W przeciwieństwie do resurfacingu laserami CO2 i Er:YAG laser nie odparowywuje tkanki, a tym samym nie powstają żadne długo gojące się rany. Zabieg jest bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny, a rezultaty pozbawione dramatyzmu. Można powrócić do życia codziennego bezpośrednio po zabiegu. Spectrapeel jest również pozbawiony ryzyka powikłań i skutków ubocznych, a spodziewane rezultaty po prostu lepszym i trwałym rozwiązaniem. Obecnie peeling laserowy Spectrapeel jest w Polsce mało znany, gdyż tego typu laserów jast zaledwie kilka w Polsce. Tymczasem w USA czy Brazyli Spektrapeel bije rekordy popularności.

Kiedy można stosować peeling laserowy Spectrapeel?


Jak działa Spectrapeel?

Drobinki węgla rozprowadzone na skórze wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia i pory. Następnie podczas zabiegu absorbują energię strzałów lasera powodując mikroeksplozje na skórze. Synergia działania efektu fototermicznego i fotochemicznego podczas jednego zabiegu oczyszcza skórę, poprzez stymulację i mechaniczne zniszczenie redukuje rozszerzone pory, aktywuje przebudowę kolagenu.

spectrapeel


Jak wygląda peeling laserowy Spectrapeel?

Zabieg jest mało do średnio bolesny, strzały lasera są odczuwane jak lekkie uszczypnięcia. Znieczulenie nie jest stosowane. Po zabiegu nie występują żadne dolegliwości bólowe.

spectrapeel

Krok 1.

Po dokładnym oczyszczeniu na skórę nanosi się emulsje węglową i wciera dokładnie we wszystkie nierówności i pory. Drobinki węgla stanowić będą materiał absorbcyjny dla promieni lasera.

spectrapeel

Krok 2.

Skóra zostaje naświetlona jednym przejściem lasera w trybie termicznym. Zwiększa to wnikanie fotoabsorbera w pory oraz stymuluje regenerację komórek skóry.

spectrapeel

Krok 3.

Naświetlanie laserem w trybie Q-switsh powoduje mikrowybuchy węgla na powierzchni skóry dając efekt peelingu fotomechanicznego. Skóra odczyszcza się, zwężają się pory, zapoczątkowana zostaje przebudowa kolagenu, zmniejszenie łojotoku.spectrapeel

Krok 4.

Pielęgnacja pozabiegowa kończąca zaieg. W zależności od problemu i intensywności zabiegu stosuje się kremy kojące, może być zastosowana maska kolagenowa, algowa.

Jak będzie wyglądać skóra po peelingu i jak należy ją pielęgnować?

Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona przez kilka godzin. Po kilku dniach następuje delikatne złuszczanie. Skórę należy myć regularnie i stosować kremy zalecone przez lekarza wykonującego zabieg. Bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem stosując blokery UV. Przez 48 godz. nie wolno stosować preparatów zawierających kwas glikolowy, retinol, alkohol .

Ile zabiegów należy wykonać?

W celu osiągnięcia optymalnego i długotrwałego efektu zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodnie.

Jakiego rodzaju ryzyka są związane z peelingiem laserowym Spectrapeel?

Spectrapeel jest zabiegiem bezpiecznym, stosowanym każdego roku na tysiącach kobiet i mężczezn bez jakichkolwiek poważnych komplikacji. Zabieg jest zgodny z duchem nowoczesnej medycyny: maksimum efektu, minimum ryzyka powikłań i skutków ubocznych.

Jakich efektów można oczekiwać po peelingu Spectrapeel?

Stopień poprawy zależy od stanu skóry i rodzaju problemu, niemniej znaczna poprawa będzie zauważalna już po pierwszym zabiegu. Trądzik, rozszerzone pory, przebarwienia zostają zredukowane, również poprawia się koloryt i tekstura skóry. Z każdym kolejnym zabiegim efekty będą coraz bardziej widoczne. Obecnie przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt pelingów Spectrapeel i nizmiernie jest nam miło obserwować zaskoczenie pacjentów efektami zabiegów.

Efekty zastosowania peelingu Spectrapeel na rozszerzone pory

rozszerzone pory rozszerzone pory

rozszerzone pory rozszerzone pory

rozszerzone pory rozszerzone pory

Efekty zastosowania peelingu Spectrapeel w leczeniu trądziku

trądzik rozszerzone pory

trądzik trądzik

Efekty zastosowania peelingu Spectrapeel w usuwaniu przebarwień

przebarwienia przebarwienia

przebarwienia przebarwienia

przebarwienia przebarwienia