Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

Ultradźwięki

Ultradźwięki
Do zabiegów medycznych, diagnostycznych a ostatnio także zbiegów dermatologiczno-kosmetycznych od dawna stosowane są fale dźwiękowe o różnej częstotliwości.

W dermatologii i kosmetyce znajdują zastosowanie ultradźwięki o częstotliwości 3MHz, 1MHz orz od 22-30tys.Hz.Ostatnie badania wykazały ,że najlepszą penetrację w skórze uzyskuje się przy małych częstotliwościach dźwięków.

Działanie ich opiera się głównie na działaniu mechanicznym, termicznym, chemicznym. Działanie mechaniczne powoduje mikromasaż tkanek, termiczne działanie prowadzi do przekrwienia i rozpulchnienia, chemiczne -powoduje zmiany strukturalne białek w komórkach skóry. Ułatwia to penetrację substancjom leczniczym ,preparatom które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, zmniejszają rumień, przyspieszają leczenie zmian trądziku pospolitego i różowatego .Także w leczeniu skóry suchej, złuszczającej się, niedotlenionej, wiotkiej, poszarzałej, z objawami zmęczenia i pierwszymi zmarszczkami ultradźwięki , a przede wszystkim wywoływany przez nie efekt sonoforezy (głębokie wtłaczania preparatów do skóry - tak modnie dziś nazywaną mezoterapią bezigłową)

Przy pomocy fali ultradźwiękowej wywoływany jest także efekt kawitacji ultradźwiękowej ,która znajduje zastosowanie zarówno jako forma oczyszczania, liftingu i odżywiania skóry.

Zastosowanie ultradźwięków znajduje również w zwalczaniu cellulitu ,gdyż przyspieszają metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych, działają mechanicznie powodując jakby rozpad skupisk tłuszczu, zwiększają ukrwienie i poprawiają krążenie .Jednocześnie wprowadzany jest preparat przyspieszający metabolizm kom tłuszczowych jak np. Kofeina, escyna.

Zabiegi te można stosować samodzielnie jak i w skojarzeniu z innymi zabiegami.
Przeciwwskazaniami są: ciąża, choroby nowotworowe.
Zabiegi wykonuje się w zależności od schorzenia lub celu z różną częstotliwością.