Strona główna | O nas | Cennik | Aktualności | Kontakt | Praca

Częste problemy:

Blizny
Cellulit
Nadpotliwość
Owłosienie
Przebarwienia
Rozstępy
Rozszerzone naczynka
Rumień
Sucha skóra
Tatuaż
Tłusta skóra
Trądzik
Trądzik różowaty
Usta
Włókniaki
Wrastający paznokieć
Wypadanie włosów
Zmarszczki
Znamiona

Yellow Peel

Czym jest Yellow Peel?

Yellow Peel należy do zabiegów z serii peelingów chemicznych, które są najpopularniejsze w dermatologii i medycynie estetycznej. Jest najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym istniejącym na rynku. Tzw "żółty" sposób na zdrową i piękną skórę to mieszanka kwasu retinowego, kjowego, azaleinowgo , fitowego, witaminy C i bisabololu

Dlaczego Yellow Peel?

Zabieg Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza co zapewnia bezpieczeństwo pacjenta. Jest to zabieg, który przynosi takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne, a jego dodatkową zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta gdyż wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo. Złuszczanie jest delikatne, największe w trzecim dniu po zabiegu. Po peelingu występuje lekki obrzęk skóry i jej zaczerwienienie - są to normalne reakcje, a ich wystąpienie gwarantuje osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Jak działa Yellow Peel

Działanie peelingu polega na usuwaniu warstwy naskórka na różnych poziomach. Intensywność działania peelingu można indywidualnie dostosowywać do rodzaju uszkodzeń skórnych. Ma działanie złuszczające poprzez zastosowanie w pierwszej fazie zabiegu kwasu glikolowego i kwasu salicylowego i stymulujące poprzez kwas retinolowy i witaminę C w drugiej fazie zabiegu. Dzięki działaniu trzech innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego spełnia również blokadę endogenicznej syntezy melaniny usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych.

Wskazania do zabiegu Yellow Peel

Najczęstszym wskazaniem do peelingu Yellow Peel są: blizny po trądziku, zaburzenia łojotokowe skóry, drobne zmarszczki i zmiany posłoneczne, wiotkość skóry, przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie, fotostarzenie. Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskażań.

Przygotowanie skóry przed zabiegiem

Regułą jest stosowanie przez min. 7-8 dni przed zabiegiem preparatów rozjaśniających z kwasem glikolowym i fitowym. Kuracja przygotowująca do zabiegu uzależniona jest od problemu skórnego.

Melazam / Cholazma:
17-10 dni przed zaniegiem stosować preparaty rozjaśniające na bazie kwasu glikolowego i fitowego (Phytic Acid Cream / Lightening Gel)

Fotostarzenie:
7-10 dni przed zabiegiem stosować preparaty na bazie kwasu glikolowego (Enhanced Cream 15% AHA / Revitalizing Gel 15% AHA)

Skóra ze słonością do trądziku / blizny po trądziku:
7-15 dni przed zabiegiem stosować preparaty oczyszczające na bazie 15% kwasu glikolowego (face and Body Cleanser) lub w przypadku skóry wrażliwej na bazie 4% kwasu glikolowego (Facial Cleanser); 7-10 dni przed zabiegiem nałożyć maseczkę z 10% kwasem glikolowym (Glicoloc Acid Masque) w celu doprowadzenia do normalizacji wydzielania łoju.

Domowa kuracja po zabiegu

Po peelingu Yellow Peel bardzo ważne jest intensywne nawilżanie i ochrona skóry. Od 2 do 10 dnia po zabiegu skórę należy myć wyłącznie mydłem o neutralnym pH, nałożyć wazelinę. Należy unikać słońca i zawsze używać fizycznych filtrów ochronnych.

Ogólne wskazówki bezpieczeństwa i przeciwwskazania